Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

UAB “Pabradės komunalinis ūkis“ yra vienintelė bendrovė, kuri teikia antrinių žaliavų (plastiko, kombinuotos daugiasluoksnės bei kitos pakuotės, metalo, popieriaus ir stiklo) surinkimo ir išvežimo paslaugas Švenčionių rajone. Ši paslauga gyventojams teikiama nemokamai.

Gauname nemažai gyventojų klausimų ir pretenzijų dėl išvežamų antrinių žaliavų (toliau - AŽ) surinkimo tvarkos - gyventojai nesupranta, kodėl kartono ir plastiko atliekos yra renkamos bendrai, į vieną mašiną.

Siekiant aiškumo, primename, kad reikalavimai rūšiuojamoms medžiagoms priklauso nuo teritoriją aptarnaujančio atliekų tvarkytojo techninių galimybių ir pajėgumų. Todėl Aplinkos ministerija ar kita valstybinė institucija negali nustatyti vienodos atliekų rūšiavimo visoje Lietuvos teritorijoje tvarkos. Pagal Valstybinio atliekų tvarkymo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 12 d. nutarimu Nr. 512 „Dėl Valstybinio atliekų tvarkymo 2014–2020 metų plano patvirtinto“, AŽ atliekų tvarkymo įmonė turi teisę savarankiškai priimti sprendimus apie tai, kokių rūšių AŽ galima ištuštinti kartu į vieną mašiną, o kokių negalima, nes AŽ atliekos dar kartą perrūšiuojamos.

Remiantis tuo, kartono ir plastiko atliekos yra surenkamos kartu į vieną mašiną. Stiklo atliekas visada renkame atskirai.

Primename, kad vadovaujantis Švenčionių rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. gruodžio 30 d. sprendimu Nr. T-22559.1-59.3 papunkčiuose nurodyta, kad kolektyviniai (bendri) pakuočių atliekų surinkimo konteineriai tuštinami ne rečiau kaip:

1) stiklinių pakuočių ir stiklo atliekoms surinkti „STIKLAS“ – 1 kartą per mėnesį;

2) popierinių ir kartoninių pakuočių bei popieriaus ir kartono atliekoms surinkti „POPIERIUS“ – 2 kartus per mėnesį;

3) plastikinių, metalinių, kombinuotų ir kitų pakuočių atliekoms surinkti „PLASTIKAS“ – 2 kartus per mėnesį.